Často kladené otázky

Skutečně je festival zdarma?

Ano.

Jak to?

Vzhledem k tomu, že příjmy ze vstupného bývají v rozpočtu filmových festivalů zanedbatelnou položkou, dali jsme přednost živější atmosféře, veselejším tvářím návštěvníků a vřelejšímu přístupu sponzorů.

A ubytování?

Využijte některý ze Sokolovských penzionů nebo ubytoven nebo nám napište na chcibydlet@filmsokolov.cz a rezervujte si místo na intru, který je kousek od kulturního domu, kde letos festival probíhá. Cena za noc v teplém třílůžkovém pokoji je 200 Kč.

Kdy mám přijet?

Přijeďte nejlépe 12.10. v pátek odpoledne, kdy Film Sokolov začíná.

Kdy mám odjet?

Odjeďte nejlépe 14.10. v neděli odpoledne, kdy Film Sokolov končí. Můžete však zůstat v Sokolově a bavit se po několik týdnů jeho originálním každodenním životem.

V čem je Film Sokolov tak unikátní, jak říkáte?

V mnoha věcech. Znáte např. jiný filmový festival se stejným jménem? Znáte vůbec jiný filmový festival v Sokolově? Že se v odpovědi otázkou skrývá podraz? Dobře, tedy vážně: Film Sokolov je jediným festivalem, který je zároveň výjezdním seminářem několika kateder Univerzity Karlovy. Festival je navzdory své vysoké kvalitě zdarma přístupný široké veřejnosti. Dramaturgie festivalu je zcela neotřelá a neotírá se o tradiční festivalová klišé. Znáte např. nějaký jiný filmový festival, který by svůj poslední den zcela nevěnoval filmům? Ano? A je ten festival v Sokolově?

Jak se do Sokolova dostanu?

Sokolov leží na cestě z Prahy hned za Karlovými Vary. Nejlepší spojení je autobusem a autem, neboť je ve městě vzhledem k jeho všeobecné nepopulárnosti klidný provoz a široké lány volných parkovišť zdarma. Více se dozvíte zde.

Kde získám akreditaci? Lze ji objednat předem? Potřebuji fotku?

Takže popořádku. Akreditaci je možné dostat v průběhu celého festivalu v Městském domu kultury. Akreditaci si můžete samozřejmě objednat na emailové adrese i předem, ale vzhledem k neskutečné kapacitě kina MDK, které kdysi muselo sloužit jako dok pro zaoceánské parníky, se dostane na každého. Akreditace se vydává na jméno. Fotografie tedy není nutná.

Je tato otázka skutečně tak často kladená?

Není.